0 Comentariu
Autoritățile de la Tiraspol acuză Republica Moldova de criza energetică creată în regiune și cer ajutorul Federației Ruse în identificarea unor „mecanisme optime de depășire a situației”. Pretinsul ministru de externe al regiunii transnistrene, Vitalii Igantiev, a declarat pentru TASS că Tiraspolul a propus Rusiei câteva modalități pentru criza energetică, conform deschide.md. Citește mai mult























