0 Comentariu
De la 1 iulie, rovinietele s-ar putea scumpi, în funcție de norma de poluare a mașinii. Pentru autoturisme, creșterile vor fi și cu până la 30%, iar pentru vehiculele comerciale, majorările ajung și la 50%, potrivit unui proiect. Responsabilii din Ministerul Transporturilor spun că modificările vin ca urmare a transpunerii unei directive europene în legislația națională. Citește mai mult





